רוצה לדעת איך:
• לשפץ את קורות החיים שלך ?
• לשווק את עצמך בראיון עבודה?
• למכור את עצמך ?

לחצו כאן ותגלו

מאמרים-cvhowto

איך לכתוב קורות חיים בצורה הנכונה והיעילה ביותר

בעזרת כתבה זו תוכלו לשפר את קורות החיים שלך בדרך לעבודה החדשה

 

באופן כללי, קורות חיים שלך הם המגע הראשון שלך עם מי שעתיד להיות המנהל שלך. לכן, בוודאי תרצה שקורות חיים שלך יהיו יותר ממידע אודות ההיסטוריה האישית שלך, ההשכלה, ההכשרה המקצועית וההישגים שלך. תשאף לקורות חיים שמציגים תמונה מבטיחה על המקצועיות שלך בראשו של הקורא. על קורות החיים שלך להדגיש את תחומי היכולת שלך וליצור מספיק עניין כדי שתזומן לראיון עבודה. תן לקורות החיים שלך לעבוד בשבילך!

המלצת האתר –  האם אתם מוכשרים? בעלי ניסיון בתחום התמחותכם? אבל… אינכם מצליחים למצוא עבודה מתאימה? מכאן שאינכם משווקים את עצמכם נכון.

כנסו ללינק הבא , תרשמו ותנו למומחים לשווק אותכם . לחצו כאןקורות חיים

 

 

 • יש מספר שלבים ביצירת קורות חיים אפקטיביים:
  1. איסוף כל המידע עם פוטנציאל להיות מועיל וסידורו תחת קטגוריות מתאימות. ודא שהמידע שאספת מעביר בבירור תחושת מקצועיות, יכולת והתלהבות.
  2. בחר רק במידע הרלוונטי ביותר. שמור על רמת הפירוט תמציתית אך מקיפה ככל הניתן. זכור שקורות חיים הם הפרסומת שלך לראיון.
  3. לבסוף –  עבור על המסמך, ותקן אותו. שמור על הגיה נכונה. כמו שהמידע שאתה מציג חשוב, כך חשוב גם תחביר נכון, איות נכון וניקוד נכון. כדי להעביר עוד יותר את תמונת המקצועיות שלך לקורא, השתמש בנייר, דיו וציוד איכותי. חומרים נחותים או צילומים בלתי קריאים מעבירים לקורא: "אתה לא חשוב לי".

 

 • להלן פורמט פשוט של קורות חיים:
1. אמצעי תקשורת
2. מידע אישי
3. השכלה
4. ניסיון תעסוקתי
5. שייכות לארגונים מקצועיים ועיטורי כבוד
6. פרסומים, מצגות ופעילויות נוספות
7. הפניות
 1. אמצעי תקשורת

המידע הזה תמיד ממקום בתחילת העמוד הראשון. חלק זה כולל את שמך (המנע מכינויים), כתובת, מספרי טלפון ואמצעים נוספים (פקס, דואר אלקטרוני). השתמש במילים כמו: שדרות, רחוב וכו', כשיש צורך בכך.

אם כתובתך הנוכחית אינה כתובתך הקבועה, כתוב את כתובתך הנוכחית תחת הכותרת: "כתובת נוכחית:", ולאחר מכין את כתובתך הקבועה תחת הכותרת: "כתובת קבועה:".

 

 1. מידע אישי

זהו מסמך מקצועי, כך שחשיפת מידע כגון גיל, מצב משפחתי (נשוי\רווק), מספר ילדים ומצב בריאותי, היא עניין של בחירה. עם זאת, ישנם מעסיקים שמצפים למידע הזה, ומקובל לספק אותו.

 

 1. השכלה

המידע בחלק זה ניתן בד"כ כאשר ההכשרה המאוחרת ביותר נרשמת ראשונה. הסדר שבה אתה מציג את המידע הוא בחירה שלך: כתיבת התאריך ראשון, כתיבת התואר ראשון, או אולי כתיבת המוסד ראשון. לא משנה באיזה צורה תבחר, תישאר עקבי.

 

 1. ניסיון תעסוקתי

התחלת בהפרדת העבודות במשרה חלקית מהעבודות במשרה מלאה, ופרט אותם תחת כותרות משנה מתאימות. זה מונע אי הבנות ע"י הקורא. רשימת הניסיון התעסוקתי שלך מתחילה בד"כ בעבודתך הנוכחית (או האחרונה). רשום את תאריך התעסוקה, כותרת התפקיד, שם המעסיק וכתובתו. יתכן כי תרצה לכלול משימות עיקריות, הצלחות והישגים, תחומי עניין במחקר, משימות קבוצתיות וכו'. עם זאת, חשוב לשמור על אחדות ברשימת העבודות: המנע מלתת מידע רב על עבודותיך האחרונות ומידע מועט על עבודותיך המוקדמות יותר.

תת כותרת עבור היתרים או רישיונות יכול להיכלל בסוף חלק זה. ציין מספר היתר \ רישיון לאחר תאריך הוצאה.

 

 1. שייכות לארגונים מקצועיים ועיטורי כבוד

חלק זה אמור לציין את השייכות הנוכחית שלך לארגונים מקצועיים. כלול כל מינוי משמעותי ו\או הבחרות לתפקידים או ועדות, וציין את התאריך המתאים לכל תפקיד. ציין כל פעילות משמעותית שהושלמה תחת הנהגתך. עיטורי כבוד מארגונים מקצועיים, אקדמיים או ארגונים אחרים, גם הם צריכים להיכתב תחת חלק זה. שמור על תיאור פריטים אלה קצר. זה ימנע את הסיכון ביצירת רושם עוין עקב הגזמות מצידך.

 

 1. פרסומים, מצגות ופעילויות נוספות

חלק זה נחשב להזדמנות מושלמת לפרט את הישגיך המקצועיים. תת הכותרות הבאות יכולות להכלל בחלק זה: פרסומים, מצגות, הרצאות אורח, פעילות מחקרית, שרות ציבורי, תחומי עניין בשעות הפנאי. בפירוט רשימת הפרסומים שלך, ציין ביבליוגרפיה מלאה כך שהקורא יוכל למצוא אותם בקלות.

 

 1. הפניות

שים את המידע הזה בסוף המסמך. כלול את המידע הבא עבור כל הפניה: שם, תפקיד, כתובת, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני, אם ניתן.

כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון

המידע והעצות שניתנו כאן לא מבטיחים שקורות חיים שלך יפתחו בפניך את כל הדלתות. מאמר זה מציע דרך לכתיבת מסמך אפקטיבי – כזה שמציג בהירות, עקביות ומבנה מסודר. קורות חיים שלך צריכים להיות קלים לקריאה, לא משאירים בלבול בראשו של הקורא בנוגע למידע המוצג בפניו. הנה כמה נקודות שיעזרו לך ליצור מסמך עם השפעה:

 1. קורות החיים של יקראו ע"י אנשים שלא מכירים אותך, לכן אתה חייב להציג את המידע בבהירות ובאופן התכליתי ביותר שניתן. האנשים האלה יהיו אחראים על יצירת רשימה של מועמדים מומלצים, כנראה בזמן מוגבל. לכן המסמך שלך חייב להיות תכליתי ומובן כבר בקריאה הראשונה.
 2. הצגה מדויקת של ההכשרה שלך היא הכרחית. תהיה ספציפי – לדוגמא תחת:

רקע אקדמאי – כתוב את התואר שלך, השנה בה התקבל, סוג התואר, שם מלא של המוסד (בלי קיצורים) ומיקומו.

רקע תעסוקתי – אל תשאיר פערים במספר השנים הכולל שעבדת (תן פירוט מה עשית בכל שנה ושנה); שמור על הבדלה בין עבודות במשרה חלקים לעבודות במשרה מלאה; השתמש בכותרות שונות לנושאים כמו: שירות צבאי, פעילויות התנדבותיות, חופשות ללא תשלום (הסבר מדוע).

פעילויות מקצועיות – ציין השתייכויות (לארגונים מקצועיים) נוכחיות; כתוב בבירור תאריכים של כל הפעילויות וההשתייכויות הקודמות.

פרסומים – הבהר את תפקידך בפרסומים קבוצתיים; הבדל בין מאמרים ביקורתיים למאמרים לא ביקורתיים; השתמש בכותרות שונות כדי להבדיל בין סוגים שונים של פרסומים (מאמרים בעיתונים יומיים, ספרים, פרקים בספרים, וכו').

 1. עקביות היא קריטית. עקביות משקפת ארגון טוב ומראה טוב והיא חיונית עבור קוראים מהירים. תהיה עקבי תחת כל הקטגוריות בקורות החיים שלך. אל תפרט מידע בנושא אחד והמנע מלפרט מידע בנושא אחר תחת אותה קטגוריה.
 2. אל תשתמש ברווחים כפולים. זה לא מחזק את קורות החיים שלך ויכול לגרום לרושם עוין אצל הקורא כיוון שזה עלול להיתפס כ"ריפוד" המסמך.
 3. בהצגת המידע, שמור על עקביות כרונולוגית. אם אתה בוחר להציג את המידע העדכני ביותר ראשון, שמור על סדר זה בכל חלקי המסמך. זה מקל על קריאת המסמך ומונע בלבול מצד הקורא.
 4. אין מספר קסם שנחשב למספר המקסימלי של עמודים לקורות חיים אפקטיביים. עם זאת, באופן כללי מקובל שקורות חיים בגודל של 2-4 עמודים צריכים לשדר את הרקע והפרטים החיוניים לבעל מקצוע צעיר.
 5. שווה לחזור על זה – תהיה ברור, עקבי ומסודר. אם קורות החיים שלך קשים לקריאה, או נושא מסוים מקרין הילה חשודה, כל המסמך שלך יכול להיתפס פחות טוב, או אפילו להדחות.
 6. מועיל לתת את הגרסה הסופית של קורות החיים שלך להיבדק ע"י:

א. חבר מקצועי שמכיר אותך (יכול לזהות מידע חיוני שנשכח או מידע שמוצג בצורה מבלבלת).

ב. אדם מקצועי שלא מכיר אותך (יכול לקרוא את קורות החיים שלך כאדם שלומד אודותיך בפעם הראשונה – מצב דומה לזה של המעסיקים אותך).

ג. קצין כוח אדם, דיקן או ראש מחלקה (אנשים המנוסים בקריאת חומר מסוג זה)

 

 1. הדפס את קורות החיים שלך על דף A4 לבן סטנדרטי; הדפס על צד אחד בלבד; וודא שההדפסה של כל העותקים ברורה וקלה לקריאה; כל הדפים צריכים להיות ללא מריחות, כתמים ומחיקות. סיכה אחת בפינה הימנית העליונה היא צורה פשוטה ומספיקה להחזקת הדפים.

אנשים מתמודדים עם הרבה בחירות כשכותבים קורות חיים. השיטות לפיתוח מסמך שכזה מגוונות, אך המטרה זהה – קורות חיים שירשימו וישכנעו את הקורא שאתה הוא האדם שהם מחפשים. אני מקווה שהעצות שהוצעו כאן יעזרו לך לפתח קורות חיים שכאלו. בהצלחה בכל מאמציך.

 

 

מילות חיפוש : קורות חיים , דרושים , עבודה , חיפוש עבודה